Azalee Pro Fortuna


rok 2016

září - návštěva u kamarádů  - Cora, Aza a Nox

rok 2014

Aza- hlava a Rubby 8 měsíců

Aza, Cora a Rubby

Ruby, Nox, Azza a Cora

rok 2013

11.5. - krajská výstava Hradec Králové Nox & Aza

rok 2012

směs fotek - zima - Aza & Cora & Nox

Nox 4 měsíce + Aza

26.8.- výlet do ZOO Praha

rok 2010

CACIB Brno - 25.6.2011

CACIB Litoměřice - Aza 1 rok

7 měsíců s taťkou

5,5 měsíce na prochajdě

4 měsíce s mamkou

2,5 měsíce


Azinku si vybrala naše dcera Dominika. Aza bude vyrůstat spolu s maminkou Corou v naší velké rodině.

 • Aza je od 23.7.10 bez sourozenců. Poslední odešel Aaron, Ares a Aza zůstala s mamkou Corou, ale smutná.
  Tomu smutku jsme se nedivili, protože všude po zahradě, v boudě, doma v ohrádce muselo zůstat spoustu pachů. Aza se s tím potýkala několik dní, ale pak z ní byla zase veselá psí holčička.
  Nevýhoda byly pachové vzpomínky, ale výhoda je mamka, s kterou zůstala. Aza ji ve všem napodobuje. Je to roztomilé a legrační. Lehá si jako máma, štěká a vrčí jako máma. Když Cora zbystří a běží na jiné místo, totéž udělá Aza. Přetahují se neustále o stejnou hračku.
  Jinak je Azalee povahově jiná nežli Cora. Zatímco Cora je závislá, velmi citlivá až trošku hysterická fena, Aza je svéhlavá, paličatá, dominantní, čilá fenečka.
  Musíme být důslední, aby si nevytvořila svůj vůdčí svět. Už si zkoušela najít místo v posteli, když jsme jí to "zatrhli", nechtěla to přijmout, ale po několika dnech nebo spíše nocích to vzdala a vzala za to, že tudy cesta nevede.
  Cvičíme každý den alespoň chvilku, celkem zvládá povel "ke mně", ale posilujeme to raději na stopovacím (prodlužovacím) vodítku, aby tam byla ta důslednost. Také slyší dobře na jméno a umí si sednout.
  Cvičíme i postoj a běhy vystavovací. Zatím to Aza zvládá dobře a hlavně s radostí. Musíme říci, že zatím nic moc nezničila, ale všimli jsme si, že jí chutnají kabely všeho druhu. Tam by ale došlo k úrazu, velmi to hlídáme.
  Dobře chodí ven vykonávat potřebu. Ráno vstane a hned běží ke dveřím, které vedou na zahradu. Musíme ale říci, že toto dobře zvládají téměř všichni sourozenci, dle majitelů a sms zpráv od majitelů, a že jich je!
  Ještě jsem zapomněla na hry s našimi kocoury. Opravdu nemají chybu. Lítají kocouří facky, ale Aza si z nich nic nedělá a nikdy to nevzdá. Poskakuje jako kůzle, vrčí a štěká. Je kouzelná.


Štěňátko v chovatelské stanici

porodní 7 den 14 den 3 týden 4 týden 5 týden 6 týden 7 týden 8 týden
520 g 820 g 1,12 kg 1,47 kg 2,20 kg 3,10 kg 4,10 kg 5,70 kg 6,60 kg

  třetí týden 


  druhý týden 


  první týden   

 


 
 

 

 

 

desing: © 2010  M.T.

 

 
WebZdarma.cz